Yavru Köpeklere Olanlar Yalan Çıktı.

gemlik-hayvan-barinagi

Gemlik Umurbey‘de bulunan Gemlik Belediyesine Hayvan Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bırakılan 4 yavru köpeğin kayolduğu ile ilgili sosyal medya da kişiler tarafından karalama ve iftira kampanyası başlatılmıştı. Çok geçmeden bu olaya yalanlamalar gecikmedi. Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Sabri Emre bey Bu yalan haberlerin asılsız olduğunu Gemlik Belediyesi’ni karalamak için olduğunu söyledi. Gemlik’te Yaşayan hayan severler ve Hayvan Hakları Derneği ile Görüşen Sabri EMRE “Yavru Köpeklerin tedavisi ve bakımı yapıldı.

Bu sırada birileri köpeklerin katledildiğini, yavruların ortadan kaybolduğunu iddia eden sosyal medya saldırısı başlattı. Gerçeği yansıtmayan, karalama ve iftiraya yönelik bu saldırılar kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Umurbey Hayvan Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine getirilen yavru köpeklerin üçünü sahiplendirdik” diye açıklama yaptı. Başkan Yardımcısı Kadir EROL’da Gemlik Belediyesi’nin hayvan haklarına saygılı olduğunu tüm barınak iyileştirme çalışmalarının tamamlandığını hatırlattı.

Kadir EROL “2 veteriner 10 personel ile en iyi hizmeti vermeyi sürdürüyoruz. Kamuoyunu, sosyal medyada aldatmaya yönelik iftira kampanyası ve olumsuz haberlere inanmamaları konusunda uyarıyoruz” sözlerle cevap verdi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?