Kapalı Pazar Yeri İhaleleri Tamamlandı

gemlik-kapali-pazar-yeri

KAPALI PAZAR YERİ İHALELERİ TAMAMLANDI

Gemlik Belediyesi‘nin Gemlik için yaptığı en büyük yatırımlardan birisi olan Kapalı Pazar Yeri ihaleleri tamamlandı. Şehir dışından gelen pazarcılar için yapılan yatırım sonuç buldu.

Daha önce 425 pazarcı tezgahı 200 civarlarında 10 yıl müddetle 15 gün önce Gemlik’teki pazarcılara kiraya verilmişti.

Çevre semtlerden (Orhangazi,Bursa,Yalova,İznik ve Gürsu) gelen pazarcı esnafı için ihaleler geçen hafta yapılmıştı.

Bir önceki gün geride kalan 91 Pazar yeri için pazarlık yöntemi kullanılarak, talepte bulunan pazarcılar için ihale yapıldı.

Buna göre 26 Tuhafiye, 18 Zeytin, Kuru Bakliyat ve Peynir Satış yeri ve 28 adet Meyve ve Sebze yeri Pazarlık usulü ihale ile pazarcı esnafına kiralandı. Toplamda 425 Pazar yerinden sadece 19 adet tuhafiye bölümü olduğu için bu konuda 15 gün içinde tekrar pazarlık yöntemi kullanılarak ihale yapılacağı söylendi.

Vedat Büyükgölcigezli başkanlığında toplanan üyeler Pazar yerlerini Pazarlık yöntemiyle, talep eden pazarcılara kiraya verdi.

10 dönümden oluşan otoparkı, 425 pazarcı tezgahıyla, 125 üretici tezgahı, tuvaletleri, sağlık kabinleri, duşa kabinler, yürüyen merdivenleri , kafetarya, asansör, mescit ve lokanta ile bölgenin en nadide modern Kapalı Pazar Yeri  olan Gemlik Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Toplamda 24.000.000 liraya mal oldu. Pazar yerinde Salı günün için yer alamayan pazarcı esnafları talep etmeleri durumunda Cumartesi yapılacak ihaleye girebilecekler. Planlanana göre Yılın ilk ayında açılacak olan Gemlik Kapalı Pazar Yeri Hizmete girdiğinde, aynı zamanda sokakta açılan Gemlik Salı Pazarı Meclis kararı sonucunda kaldırılacak.

 

 

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?