Gemlik Şehitlerini Unutmadı

gemlik-sehitleri-unutmadi

Gemlik’ten Şehitlerimize Ziyaret

Geçtiğimiz günlerde tarih 10 Aralık İstanbul Vodafone Arena’da oynanan Beşiktaş Bursaspor maçı sonrasın gerçekleşen hain saldırı sonrasında toplam 44 vatadaşımız şehit vermişti. Terörün gerçekleştiği yere Şehitler Tepesi adı verilen bu yere Gemlik Belediyesi Başkanı Refik Yılmaz Bursa Gemlik Bursasporlu Taraftarlar Derneği  ve Gemlik Beşiktaşlılar Derneğini anma töreni için götürdü.

Aralarında Gemlik Belediyesi Daire müdür ve amirlerinin de olduğu anma töreninde Şehitler Tepesi Anıtına karafiller bırakıldı ve Süleyman Yedek dualar ettirdi.

Konuşmasın da Refik Yılmaz “Terörü bütün kesimler ile birlikte bir kez daha lanetliyoruz. Burada Gemlik Belediyesi’nin yanı sıra Türkiye’nin iki güzide ve köklü kulübü Beşiktaş ve Bursa Spor ’un taraftarlar derneği ile buluştuk. 10 Aralık Şehitlerini unutmayacağız ve unutturmayacağız. Teröre inat, birlik ve beraberlik adına, kardeşlik adına bu güzel birlikteliği sağlayan köklü kulüplerimizin taraftarlar derneği başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Katılımda   Gemlik Beşiktaşlılar Taraftarlar Derneği Başkanı Ali Alınca  , Gemlik Bursa Sporlular Taraftarlar Dernek Başkanı Ferhat Orhan, 77 Armutlu Bursa Sporlular Taraftarlar Derneği Başkanı Şahap Gümüş ve Taraftarlar olan anma töreninde duygusal anlar yaşandı.
Gemlik’lerin yanı sıra Şehitler Tepesine birçok kişi daha katıldı.  15 Temmuz Şehitleri Derneği üyeleri ve Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

İstanbul Gezisin’de Şehitler Tepesin den sonra Refik Yılmaz ve Gemlik Heyeti İstanbul Boğazı‘ni Yerin altından geçecek olan Avrasya Tüneli Açılış Törenine de katıldılar.

İstanbul’da Çeşitli tarihi yerleride gezen Gemlik heyeti ,Taraftarlar Dernek Başkanları yapılan açıklamada teşekkür aldılar.

sehitler-tepesi


refik-yilmaz


gemlik-sehitleri

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?