Afrin Operasyonu’na destek yürüyüşü

28.02.2018

50 Kişi Okumuş

0 Yorum

Afrin Operasyonu’na destek yürüyüşü

Afrin’de devam eden Zeytindalı Operasyonu’na Gemlik’ten destek geldi. Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı yürüyüşte teröre lanet okunurken, operasyona destek sloganları atıldı.

Gemlik Engelsiz Kafe önünden başlayan yürüyüşe Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Vakkası Yıldız, STK mensupları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehteran eşliğinde zeytin dalı ve Türk Bayrakları ile başlayan yürüyüş, Gemlik İskele Meydanı’nda son buldu. Yürüyüşe yolda da çok sayıda vatandaş dahil oldu. Yürüyüş sonrasındaki program, İstiklal marşı ile başladı ve ardından da şehitlerimiz için dua edildi.

Yüryüş sonrasında okunan açıklamada, Zeytindalı Harekâtının gerekçe ve sebepleri anlatıldı. Operayonu anlamakta zorlananlar ve saptırmak isteyenlerin olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Terörle mücadeleyi savaş olarak göstermek isteyenler var. Emperyalist kulvarda yer alan müttefik ülkelerin Türkiye’ye yönelik üstü kapalı savaş ilanını, sivil hassasiyet söylemi ile perdelemeye çalışanlar var. Afrin operasyonunu doğru bir içerikle ortaya koymamız gerekiyor. Ancak bu şekilde doğru kavrayabiliriz. Zeytindalı Harekatı Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesinin adıdır.” denildi.

Yürüyüş, İlçe Müftüsü Dr.Reşat Şavlı’nın yaptığı dua ile son buldu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz